Powiedz coś miłego!

13 września 2017

Słodko, w stylu retro

13 września 2017

Family Friends

13 września 2017

Na jednym z wrocławskich osiedli (przy Bulwarze Dedala) powstał niedawno lokal, który z pewnością warto odwiedzić. Jak sama nazwa wskazuje, głównym założeniem Inwestorów było stworzenie przyjaznego, rodzinnego miejsca, gdzie w miłej atmosferze można delektować się świeżo zmieloną kawą, naturalnymi koktajlami czy pięknie udekorowanymi słodkościami. Również amatorzy słonych potraw znajdą tu coś dla siebie; świeże kanapki przygotowywane na miejscu zaspokoją nawet najbardziej wybredne podniebienia.

Lokal zaskakuje nie tylko pięknie przygotowanymi produktami, ale również aranżacją wnętrza, które mieliśmy przyjemność współtworzyć. Zgodnie z założeniami Inwestorów przestrzeń została podzielona na kilka stref. Zaraz przy wejściu znajduje się strefa piekarniczo-cukiernicza, w której produkty zostały wyeksponowane w wyjątkowej linii witryn oraz regałów firmy ES SYSTEM K. W tylnej części lokalu usytuowana jest strefa kawiarni, w której można zamówić świeżo przygotowane przekąski i napoje. W ofercie „Family Friends” znajdziemy również ciepłe przekąski lub lody, które pięknie prezentują się w witrynie z linii Volans (ES SYSTEM K). W centralnej części lokalu znajduje się strefa konsumpcyjna, gdzie Klienci, w zależności od upodobań, mogą rozsiąść się w wygodnych fotelach lub wybrać miejsce przy tradycyjnym stole. Na życzenie Inwestora powstała również strefa przeznaczona dla najmłodszych. Jak pisze jeden z Klientów: ”Podczas kiedy rodzice piją pyszną kawę i rozkoszują się np. ciastem czekoladowym, ich pociechy bawią się w namiocie z zabawkami i malują po tablicy”.

Bardzo ważny element aranżacji, o którym nie można zapomnieć, stanowi oświetlenie. Oprawy oświetleniowe firmy Lako doskonale spełniają swoją funkcję zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność, jak i estetykę. W projekcie zostały zastosowane dwa rodzaje oświetlenia: lampy dekoracyjne oświetlające równomiernie cały lokal oraz oprawy techniczne, dedykowane do oświetlenia prezentowanych produktów piekarniczo-cukierniczych.

Połączenie naturalnego drewna z mocnymi akcentami kolorystycznymi oraz dekoracyjnymi płytkami ściennymi nadaje wnętrzu zaskakujący charakter, który już po kilku dniach zyskał swoich zwolenników. Świadczą o tym wpisy sympatyków na portalach społecznościowych.