Słodki Zakątek

23 czerwca 2015

Smaki w kuchni

23 czerwca 2015

KRAINA LODU

23 czerwca 2015

KRAINA LODU – czyli design w lodziarniach…. 

Zbliżające się wakacje, słońce i wysokie temperatury to coś co niezmiennie przyciąga do krainy zmrożonych rozkoszy, czyli lodziarni.

Zamykając oczy widzę pastelowe kolory, Pana w białym fartuchu i czuję zapach wafelków  – tak kojarzą mi się lodziarnie z mojego dzieciństwa.

A jak wyglądają te współczesne?

Dzisiejsza lodziarnia to nie tylko miejsce, gdzie można kupić mrożącą język pyszność. To wystylizowane w każdym niemalże calu miejsce, gdzie poza smakiem można napawać się także wyjątkowym otoczeniem.

Nowoczesne lodziarnie kładą duży nacisk na design. Przejawia się on nie tylko w postaci zastosowanych płytek, stołów, lamp czy krzeseł,  ale jest także widoczny w doborze samego sprzętu. Jeszcze kilkanaście lat temu lada chłodnicza miała jeden zaledwie cel – utrzymywać w odpowiedniej temperaturze swoją zawartość. Dziś poza funkcją równie ważny okazuje się także jej wygląd.

Wygrywają te, które idą w parze z aktualnymi światowymi trendami wyróżniając się swoim designem. Wśród nich moja ulubiona Limosa, produkowana w polskiej fabryce ES SYSTEM K. Moją uwagę przykuwa także piękna oprawa oświetleniowa Lenari, która pasuje do wszystkich niemalże witryn sklepowych.

Powyżej też przykłady najciekawszych wnętrz lodziarni, jakie widziałam….

żródło: www.retaildesignblog.net; www.dezeen.com