Słodkości świata arabskiego

4 maja 2015

Najsłodsze miejsce w domu…

4 maja 2015

Salone del Mobile

4 maja 2015

Targi Salone del Mobile, odbywające się co roku w kwietniu w Mediolanie, to prestiżowe wydarzenie, będące ważnym źródłem najnowszych informacji oraz inspiracji dla projektantów zajmujących się architekturą, architekturą wnętrz, wzornictwem przemysłowym, czy modą. Nie mogliśmy, pomimo napiętego terminarza, opuścić tej imprezy. Poniżej kilka zdjęć i kilka słów, którymi chcieliśmy się z Wami podzielić…

Odwiedzając tegoroczne targi zwróciliśmy szczególną uwagę na wystawę Euroluce, gdzie zaprezentowane zostały najnowsze wzory i osiągnięcia wiodących firm projektujących oświetlenie. W projektach cukierni i kawiarni oprócz oświetlenia technologicznego, mającego na celu prawidłowe wyeksponowanie produktów, stajemy także przed wyzwaniem zaproponowania oświetlenia dekoracyjnego. Na targach w Mediolanie zdobywamy wiedzę, która pozwala nam dobrze orientować się w aktualnych trendach i przygotowuje do profesjonalnej obsługi naszych klientów.

Ciekawa i warta odwiedzenia podczas targów była wystawa Salone Satellite przy Salone del Mobile, gdzie można było podziwiać kreatywność młodych projektantów, inspirowaną w tym roku hasłem Planet Life. Jako projektanci często musimy sprostać wymaganiom zrównoważonego projektowania, które nie jest tematem nowym, dlatego warto było zwiedzić wystawę prezentującą świeże podejście do zagadnień ekologii.

Na targach Salone del Mobile jak zwykle zachwyciły nas stoiska skandynawskich producentów, takich jak Normann Copenhagen, czy Artek a także innych, czerpiących inspiracje z estetyki skandynawskiej, takich jak czeski Ton czy polski Paged Collection. Produkty wymienionych firm często znajdują zastosowanie i dobrze się sprawdzają w realizacjach gastronomicznych, cukierniczych i kawiarnianych. Mieliśmy okazję się o tym przekonać na Via Tortona, w samym centrum Zona Tortona, zatrzymując się na lunch w popularnym miejscu o nazwie God Save the Food, którego piękne i nowoczesne wnętrze zostało wyposażone między innymi w krzesła firmy Ton.

źródło: http://www.normann-copenhagen.com/galleria/milan-2015http://spottedbynormanncopenhagen.com/wp-content/uploads/2015/04/Milan-2015033.jpg; http://artekstore.com/blogs/news/18360836-artek-at-salone-del-mobile-2015; http://www.pagedcollection.pl/pl/article.php?id=42http://www.godsavethefood.it/