PIEKARNIA INNA NIŻ WSZYSTKIE

13 października 2015

WYPIEKI Z SERCEM

13 października 2015

Chleb. Zapach. Wspomnienia.

13 października 2015

Chleb. Zapach. Wspomnienia.

Jest coś niezwykłego w zapachach, które niczym wehikuł czasu potrafią przenieść w jednej chwili dziesiątki lat wstecz. Podobno aromat świeżego pieczywa jest jednym z najbardziej uniwersalnych gdyż kojarzy się ze spokojem, ciepłem i …dzieciństwem! Do dzisiaj przed oczami widzę obraz domu na wsi mojej babci, a w nim trochę mroczna, cicha, zimna sień. I jedno wspomnienie, które całkowicie odmieniało spojrzenie na to miejsce. To właśnie tutaj stał niewielki, opalany drewnem piec. To właśnie tutaj powstawał najbardziej aromatyczny chleb. Najsmaczniejszy jeszcze ciepły, przykryty pierzynką domowej śmietany, posypany cukrem. Smakował wspaniale !

Dzisiaj podświadomie szukamy, podążamy za miejscami, które przywodzą na myśl miłe wspomnienia – takich właśnie można doświadczyć odwiedzając piekarnię „Rustykalna” mieszczącą się w Radomskich Zakładach Mięsnych. Wnętrze niewielkie, utrzymane w ciemnej kolorystyce, ocieplone drewnianymi dodatkami, światłem lamp i …zapachem. A specjalnością tego miejsca – najbardziej pożądany dzisiaj – prawdziwy chleb na zakwasie.

Do ekspozycji wyrobów tej rzemieślniczej piekarni użyto zestawu mebli z ES SYSTEM K (Volans i Carina 04), a w celu uwydatnienia świeżości oferowanego produktu zastosowano lampy Lako ze specjalną barwą światła. Oprawa oświetleniowa ma także ozdobny pierścień z logo piekarni i ta dbałość o każdy detal urzeka w tym miejscu.