Milan Design Week 2016

30 czerwca 2016

Słodkie życie

30 czerwca 2016

Właściciele Doppio Cafe Bistro zdecydowali się odejść od schematu, jaki znamy z miejsc zakupu chleba i bułeczek. Zaprosili do współpracy architektów i stworzyli nietuzinkowe miejsce, gdzie tradycja przeplata się z nowoczesnością, a efekt jest prawdziwie zachwycający.

Bartkowscy to rodzinna piekarnia, której historia sięga aż 1927 roku. Obecnie istnieje aż 18 punktów w całym Toruniu. W 2014 roku, we współpracy z pracownią mode:lina architekci, właściciele stworzyli wnętrze nowego lokalu na Alei Solidarności z unikatowym charakterem – Doppio Cafe Bistro.

Spotkanie z niemal 100-letnią historią rodzinnego zakładu było ogromną inspiracją przy tworzeniu projektu. Zapach świeżo wypieczonego chleba, ogromne piece oraz stare blachy cukiernicze ułatwiły pracę projektantom. Wnętrze nowego lokalu to synteza tradycji z nowoczesnym designem.

Stare, spatynowane blachy cukiernicze zyskały drugie życie jako dekor ścienny oraz abażury. Tradycyjny klimat wprowadzono dzięki elementom nawiązujących kształtem do pieców piekarskich, oraz zestawieniu naturalnego drewna z białymi szkliwionymi płytkami. Lada oraz elementy oświetlenia wykonano z pieczołowicie dobranego drewna przypominającego drewno używane do palenia w piecach. Całości dopełnia biało-czarna posadzka, która nawiązuje do tradycyjnej sklepowej „szachownicy”.

Ladę chłodniczą, Carina 04, o bardzo subtelnej konstrukcji dostarczyła firma ES SYSTEM K. O specjalistyczne oświetlenie w całym lokalu zadbała firma LAKO.

PROJECT: Doppio Cafe Bistro / Bartkowscy Bakery (Piekarnia Bartkowscy)
http://modelina-architekci.com/pivotx/?e=453
http://piekarniabartkowscy.pl/
https://www.facebook.com/doppiocafebistro
DESIGN : mode:lina architekci architecture studio (Paweł Garus & Jerzy Woźniak)
PROJECT TEAM: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Justyna Wasiluk, Kinga Kin
COMPLETION: September 2014 / Wrzesień 2014
LOCATION: Toruń, POLAND
AREA: 60 m2
PHOTOS: Marcin Ratajczak (http://www.pfmarcinratajczak.fott.pl/)