W czekoladowym butiku

25 kwietnia 2016

Doppio

25 kwietnia 2016

Milan Design Week 2016

25 kwietnia 2016

Podczas tegorocznej wizyty na targach Salone del Mobile zainspirowały nas kolory. Kolory neutralne, biel, czerń i szarości wciąż funkcjonują jako idealne dopełnienie innych kolorów oraz naturalnych materiałów takich jak surowe drewno i kamień. Jednak w tym roku wielu wystawców zdecydowało się na wykorzystanie koloru jako tła dla prezentacji swoich produktów.

Naszą szczególną uwagę pod względem kolorystycznym zwróciły miedzy innymi stoiska Arper, Muuto i Artek.

Doskonale zaprojektowane stoisko ARPER dostarczyło nam niepowtarzalnych wrażeń wizualnych i estetycznych. Poszczególne serie produktów zaprezentowane zostały w osobnych wnękach przedzielonych przezroczytymi ściankami na konstrukcji drewnianej. Każda wnęka stanowiła osobną historię, gdzie odpowiednio wykorzystany kolor tła podkreślał walory produktów firmy ARPER.

Firma MUUTO, która w tym roku na targach w Mediolanie świętowała 10. urodziny, postawiła na zgaszone róże uzupełnione neutralnymi szarościami, zarówno w zakresie samego produktu, jak i tła na którym wyjątkowe meble i akcesoria skandynawskiego producenta prezentowały się wspaniale.

Intensywny, niebieski kolor na stoisku ARTEK stanowił wyraziste kontrastowe tło dla serii ławek, sof i foteli pokrytych tkaninami zaprojektowanymi przez Rafa Simonsa dla Kvadrat. Naszą uwagę przykuła także kompozycja z elementów klasycznych mebli ARTEK, które po rozłożeniu pełniły rolę pięknej dekoracji.

Obserwujcie więc bacznie nasze kolejne słodkie realizacje. Mamy nadzieję, że już wkrótce znajdzie się ktoś, kto da się porwać tym nowym nurtom 😉

 

żródło:

http://www.arper.com/ww/en/stories/events/salone-del-mobile-2016

http://passionshake.com/top-5-trends-at-salone-del-mobile-2015/

Report from Milan Furniture Fair 2016

http://www.wallpaper.com/salone-del-mobile/2016?utm_campaign=facebook+&utm_source=social+&utm_medium=social+&xid=wallpaper_socialflow_facebook#154545