Słodkie wspomnienia

18 marca 2015

Degustacja

18 marca 2015

ESENCJA PROWANSJI

18 marca 2015

Wnętrza pełne koloru lawendy, haftowanych obrusów i świec…

”Bóg tkwi w szczegółach” można byłoby powtórzyć za Ludwigiem Mies van der Rohe, myśląc o wnętrzach pełnych detali i pieczołowicie dobranych dodatków.

Przykładem stylu doskonale oddającego charakter miejsc, w których liczy się niuans, jest styl prowansalski. Pełen pasji, pastelowych kolorów, bielonego drewna, wikliny czy naturalnych tkanin… Można było by tak wyliczać niemalże w nieskończoność.

I tu pojawia się pytanie – dlaczego dodatki są tak ważne?

Zazwyczaj nie zastanawiamy się, dlaczego do pewnych miejsc wracamy chętniej, a inne nie zyskują aprobaty w naszej pamięci.

Czasem to właśnie detal odgrywa kluczową rolę we wnętrzu, budując niepowtarzalny nastrój i atmosferę. To dzięki dobrze dobranej kolorystyce i dodatkom zyskuje się wyjątkowy efekt, który bardzo często przekłada się na tzw. klimat wnętrza, będący niejednokrotnie sukcesem popularności danego miejsca.

Powyżej kilka przykładów takiego miejsca. Zwróćcie uwagę na wyjątkowe wnętrze przytulnej kawiarenki w Olkuszu, KREDENS CAFE i jak w tej przestrzeni fantastycznie odnalazły się witryny chłodnicze Carina 02 i Sagitta (ES SYSTEM K). W ten klimat idealnie wpisują się też oprawy DLN Skirt (LAKO).