Targi Expo Sweet 2018

7 maja 2018

Lody z „iPhone’a”

7 maja 2018

Oscar designu dla INSU’

7 maja 2018

Witryna przyszłości musi mieć ekspozycję lodową w orientacji wertykalnej –  jakiś czas temu stwierdzili projektanci firmy ES SYSTEM K i stworzyli INSÙ! Dziś ta rewolucyjna myśl została doceniona przez jury najpopularniejszego konkursu związanego z wzornictwem przemysłowym na świecie. Witryna INSÙ otrzymała wyróżnienie RED DOT AWARD 2018.

Nagroda przyznawana jest od 1955 roku przez Design Zentrum Nadrenia Północna-Westfalia w Essen, w Niemczech. Uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, z kilkoma tysiącami zgłoszeń każdego roku i międzynarodowym jury złożonym z uznanych ekspertów branżowych. Nagrodzone projekty prezentowane są w Red Dot Design Museum, w budynku dawnej kopalni Zollverein w Essen, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Czerwona kropka, którą oznaczone są najlepiej zaprojektowane produkty na świecie, świadczy nie tylko o zmysłowym designie. Jury ocenia także szereg zalet funkcjonalnych, ergonomicznych, analizuje pod kątem przełomowych i innowacyjnych rozwiązań. Oprócz intrygującej, wertykalnej ekspozycji, lada INSÙ charakteryzuje się niezwykłą funkcjonalnością. Lody umieszczone są w specjalnych szufladach wypełnionych glikolem. Dzięki temu w witrynie panują wyjątkowo stabilne warunki przechowywania lodów, ich temperatura i konsystencja jest zawsze właściwa, a zjawisko utraty masy lodowej nie występuje. Lody nie wymagają przekładania na noc do szaf mroźniczych. Lada i sama ekspozycja wygląda zawsze higienicznie i elegancko. Niewątpliwą zaletą jest także fakt, że witryna zajmuje niewiele miejsca w sklepie, a widoczność produktów, dzięki specjalnej konstrukcji jest znacznie lepsza niż w tradycyjnych witrynach.

Choć projekt zdaje się być szczególnie bliski generacji Z i millenialsom (ze względu na jednoznaczne skojarzenia ze smartfonem) – lada świetnie sprawdzi się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, jak i w tych ciepłych restauracyjnych, we foyer hotelowym. To najbardziej ekskluzywna forma sprzedaży impulsowej lodów, jaką kiedykolwiek wymyślono.

Od lipca 2018 INSÙ prezentowane będzie w RED DOT MUSEUM w Essen. Zwycięskie projekty będzie można zobaczyć także na stronie (www.red-dot.de) oraz w wydawanym co roku albumie,  prestiżowym przewodniku po trendach na bieżący rok – Yearbook 2018.

Zalety funkcjonalne INSU’ przedstawia także materiał promocyjny producenta: https://www.youtube.com/watch?v=7tZw8C74A0A.